Opłacalność domowej instalacji fotowoltaicznej

Wielu ludzi zastanawia się czy inwestowanie w domową instalację fotowoltaiczną jest opłacalne. Dla tych, którzy nie są zdecydowani lub też twierdzą, że nie jest to opłacalne mamy zestawienie produkcji energii elektrycznej z domowej instalacji fotowoltaicznej na mieszczącej się Podkarpaciu.

Wydajność domowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kWp w roku 2016

Na poniższej grafice przedstawione jest ile kilowatogodzin wyprodukowała w 2016 roku domowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 5 kWp. Dostarczyła ona 5113 kWh prądu (przy cenie 52 groszy za kWh, daje 2659 złotych), co w zupełności wystarcza na zaspokojenie rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną gospodarstwa domowego zamieszkiwanego przez 4-6 osób. Oznacza to, że właściciel tej instalacji nie zapłacił w 2016 roku ani grosza za energię elektryczną, a przy takim trendzie instalacja zwróci się po upływie około 10 lat.

domowa-instalacja-fotowoltaiczna-podkarpacie-wykres

Podgląd danych o instalacji na bieżąco

Możliwe jest sprawdzenie online stanu i produkcji z tej instalacji fotowoltaicznej. Podgląd dostępny jest pod tym linkiem. Strona ta pozwala także na sprawdzenie historii produkcji energii elektrycznej, jak i wyświetla na co można zużyć prąd wyprodukowany przez tę instalację.

Wierzymy, że osoby, które nie były pewne, czy domowa instalacja fotowoltaiczna jest warta inwestycji przekonały się, że jest to opłacalne. Wszak poza oszczędnością pieniędzy w grę wchodzi także troska o środowisko. Skontaktuj się z nami, a pomożemy zaprojektować i wdrożyć instalację fotowoltaiczną dla Twojego gospodarstwa domowego.

Żródło: Energia słoneczna z paneli PV.