Instalacje do grzania ciepłej wody użytkowej

zestawy-fotowoltaiczne-do-grzania-cieplej-wody-uzytkowej-cwu

Grupa Pulsar Fotowoltaika nawiązała współpracę z polskim producentem paneli fotowoltaicznych i systemów grzejnych Selfa Photowoltaics. W wyniku tej współpracy oferta naszej firmy poszerzyła się o nowy dział - instalacje fotwoltaiczne do ogrzewania ciepłej wody użytkowej

Ogrzewanie wody za pomocą fotowoltaiki - jak to działa?

Działanie takiej instalacji jest niezwykle proste i dzięki zastosowaniu Inteligentnego Sterownika Grzałek w pełni automatyczne. W skład instalacji wchodzą:

  • Panele fotowoltaiczne
  • Sterownik grzałek
  • Grzałki

Sterownik grzałek zarządza energią elektryczną otrzymaną z paneli fotowoltaicznych. Jest ona zużywana przez grzałki do ogrzewania ciepłej wody użytkowej (CWU). Sterownik automatycznie dba o to, aby woda w zbiorniku miała odpowiednią, ustawioną przez użytkownika temperaturę. Zestaw jest w stanie pracować w pełni autonomiczne. Znaczy to, że do ogrzewania wody używana jest jedynie energia pochodząca ze słońca. Jednakże w przypadku niedoboru energii z paneli słonecznych (na przykład wieczorem, czy zimą) aby ogrzać wodę, możliwe jest takie wykonanie systemu, aby sterownik wykorzystywał w tym celu prąd pochodzący z gniazdka lub ciepło z innego źródła ogrzewania, na przykład pieca centralnego ogrzewania. 

Oszczędność pieniędzy i ekologia

Zainstalowanie zestawu do ogrzewania CWU z naszej oferty zapewnia utrzymanie optymalnej temperatury wody w gospodarstwie domowym, jak i maksymalną oszczędność pieniędzy sięgająca 70%. Dodatkowo energia pochodząca z instalacji fotowoltaicznych jest w stu procentach energią ekologiczną. Daje to podwójną korzyść z montażu systemu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą instalacji do ogrzewania CWU. W razie pytań prosimy o kontakt, specjaliści z naszej firmy służą pomocą!