Falowniki FR-A800-E z wbudowanym Ethernetem

Przetwornica-Mitsubishi-Electric-FR-A800-PR2363_60822-s

Falowniki Mitsubishi FR-A800-E z wbudowanym Ethernetem - Łatwa integracja z istniejącym otoczeniem sieciowym

Poza dotychczasowymi opcjami sieciowymi falowniki Mitsubishi serii FR-A800-E oferują w standardzie zintegrowany serwer sieciowy umożliwiający łączność przez sieć Ethernet przy użyciu protokołu TCP/IP z prędkością maksymalną 100 megabitów. Umożliwia to konstruktorom maszyn i integratorom systemów więcej możliwości zdalnego nadzorowania oraz parametryzowania urządzeń. Dodatkowo umożliwia prostą i łatwą integrację z istniejącym środowiskiem sieciowym.

Niższe koszty i prostsze rozwiązania

Zastosowanie wbudowanego serwera sieciowego pozwala na obniżenie kosztów integracji systemu z istniejącą siecią Ethernet. Nie są potrzebne żadne dodatkowe moduły ani dodatkowe okablowanie poza przyłączeniowym do istniejącej już sieci. Możliwe jest także połączenie zdalnie przez VPN, a obsługa możliwa użyciu przeglądarki internetowej zainstalowanej na dowolnym urządzeniu. Nie jest wymagane specjalistyczne oprogramowanie.

Wygoda

Dzięki podłączeniu falowników do sieci możliwy jest łatwy dostęp do sterowania wszystkimi napędami z jednego miejsca. Oprogramowanie  FR-Configurator2 Mitsubishi Electric pozwala skanować sieć w poszukiwaniu podłączonych napędów i nawiązać z nimi połączenie. Umożliwia to pełną kontrolę parametrów oraz wygodne monitorowanie stanu wszystkich urządzeń z jednego miejsca.

Elastyczny dostęp

Poza możliwością podłączenia przez Ethernet, operatorzy mogą podłączyć komputer bezpośrednio do sterownika PLC przy użyciu kabla USB. Umożliwia to swobodną kontrolę nad urządzeniami także bezpośrednio z miejsca, w którym znajduje się falownik.

Połączenie standardu i nowoczesności

W falownikach FR-A800-E możliwe jest zainstalowanie opcjonalnej karty umożliwiającej podłączenie do dedykowanej sieci przemysłowej takiej jak CC-Link czy Profibus. Umożliwia to sterowanie i parametryzację przy użyciu dedykowanej sieci zakładowej, przy równoczesnej kontroli jakości z poziomu komputera PC lub innego urządzenia podłączonego przez interfejs Ethernet.

Falownik FR-A800-E dostępny będzie już w kwietniu 2017 roku.
Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.