Czy instalacja fotowoltaiczna się opłaca?

Instalacja-fotowoltaiczna-opłacalność-i-zyski

Opłacalność domowej instalacji fotowoltaicznej.

Jest to pytanie, na które stawia wiele osób. Czy inwestycja w domową instalację fotowoltaiczną jest w ogóle opłacalna? Odpowiedzią na to pytanie jest: "Oczywiście, że tak". Świadczy o tym zestawienie zawierające bilans produkcji oraz zużycia energii dla miesiąca lutego wykonane przez użytkownika domowej instalacji fotowoltaicznej zamieszczone w poniższym filmie:

Oszczędność i zyski z instalacji fotowoltaicznej.

Jak zapewnia użytkownik dzięki energii elektrycznej produkowanej z instalacji solarnej, nie będzie musiał płacić rachunku za prąd z pierwszej połowy roku, może nawet zyskać, dzięki możliwości odsprzedawania nadmiaru wyprodukowanej energii do sieci energetycznej. Chcielibyśmy nadmienić jednocześnie iż dane z tego zestawienia są dla miesiąca zimowego, a więc produkcja energii z paneli fotowoltaicznych jest najmniejsza w ciągu roku. Dalsze dane odnośnie produkcji energii elektrycznej z tej domowej instalacji fotowoltaicznej można śledzić na profilu na facebooku: Energia słoneczna z paneli PV oraz na kanale YouTube: Elektrownie słoneczne.

Troska o środowisko.

Dodatkowo energia elektryczna z paneli słonecznych jest zieloną energią, czyli inwestując we własną instalację fotowoltaiczną przyczyniasz się do ochrony środowiska. Jeżeli zastanawiasz się nad zainwestowaniem w OZE skontaktuj się z nami, a pomożemy w zaprojektowaniu domowej instalacji fotowoltaicznej specjalnie dla Twoich potrzeb.